Czech Expo 2020
Business Council

Council to support participation of Czech companies at Expo 2020

Link to video

Czech Expo 2020 Business Council
June 5, 2016

České firmy na Saudi Safety and Security 2016 v Saúdské Arábii

Ve dnech od 16. do 18. května 2016 se české firmy zúčastnily specializované výstavy Saudi Safety and Security 2016 v Dammámu (výstaviště Expo Dahran). Výstava je de facto jedinou akcí v Saúdské Arábii plně specializovanou na bezpečnostní tématiku, a to zejména na objektovou bezpečnost, speciální bezpečnostní služby, civilní obranu, požární techniku a další příslušné obory.

České firmy na Saudi Safety and Security 2016 v Saúdské Arábii

Během výstavy, kterou zahájil guvernér města Al Khobaru Sulaiman Al Thunayyan, se konala doprovodná dvoudenní mezinárodní konference na téma bezpečnosti. Dammám, společně tvořící souměstí s Al-Khobarem a Dahránem, je nejvýznamnější saúdskou průmyslovou lokalitou, kde má své hlavní provozy převážná část ropného a petrochemického, jakož i obranného a bezpečnostního průmyslu Saúdské Arábie. Samotný tento fakt určuje to, že na bezpečnost je v této lokalitě kladen velmi vysoký důraz.

Český stánek, zřízený pod hlavičkou Velvyslanectví ČR v Rijádu a spolufinancovaný Ministerstvem zahraničních věcí ČR a Ministerstvem obrany ČR byl jediným oficiálním stánkem na celé výstavě a účasti českých firem, kterou společně s Velvyslanectvím ČR v Rijádu koordinovala firma Thor Tactical, byla věnována mimořádná pozornost. Oficiální česká účast byla zdůrazněna ve všech propagačních materiálech výstavy a na plánku výstavy byl český stánek zvýrazněn červeným písmem.

Na výstavě bylo prezentováno celkem 11 českých firem, které se rovněž podílely na financování účasti:

 • Thor Tactical
 • Redo
 • Wings Group
 • Meva
 • Tomst
 • Holík International
 • Gumárny Zubří
 • Stratos 07
 • Prabos Plus
 • HQH system
 • Hasam

Celkem 7 firem vyslalo na výstavu své zástupce a ti měli možnost během výstavy diskutovat o distribučních možnostech svých firem na saúdském trhu se zhruba 2 tisíci odbornými návštěvníky. Díky vhodnému umístění stánku a atraktivitě nabízených výrobků se na českém stánku zastavil prakticky každý návštěvník výstavy či účastník konference.

Vedle českých a domácích saúdských firem (vč. oficiální účasti ministerstva zdravotnictví a saúdské organizace civilní obrany) se zúčastnily též firmy z USA, Spojených arabských emirátů, Turecka, Indie, Kataru, Egypta, Číny, Velké Británie, Francie a Německa. Na samostatném stánku pak vystavovala i česká firma Optokon.

O české účasti přinesl článek rovněž specializovaný český časopis Security Magazín, a to jek na svých webových stránkách, tak i v tištěné podobě.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Rijádu (Saúdská Arábie).