Czech Expo 2020
Business Council

Council to support participation of Czech companies at Expo 2020

Link to video

Czech Expo 2020 Business Council
February 2, 0201

Oficiální účast České republiky na veletrhu INTERSEC 2016 v Dubaji

Ve dnech 17.-19. ledna 2016 se v Dubaji uskutečnil 18. ročník mezinárodního veletrhu bezpečnostní techniky INTERSEC 2016. Národní expozice České republiky byla zastřešena Ministerstvem průmyslu a obchodu, realizační firmou stánku byla MAEP. s.r.o. Společné expozice o velikosti 90m2 se zúčastnilo 9 českých firem. Expozice byla slavnostně otevřena za přítomnosti velvyslance ČR v SAE p. Alexandra Sporýše, ekonomický a obchodní rada ZÚ p. Petr Vlk se účastnil prezentační akce „Czech Safety Day“, která se na stánku konala následující den. Přítomnost zástupců ZÚ, CzechTrade a Czech Business Council na této akci byla ze strany vystavujících firem vnímána velmi pozitivně.

Oficiální účast České republiky na veletrhu INTERSEC 2016 v Dubaji

Společné expozice Ministerstva průmyslu a obchodu ČR (ředitelem expozice byl p. Miroslav Scheiner) o velikosti 90 m2 se zúčastnilo 9 firem: 2N Telekomunikace (intercomy), Dobrá Agentura (monitoring bezpečnostních pracovníků), Holik International s.r.o. (ochranné rukavice a boty), LANEX a.s (bezpečnostní lana a vlákna), OPTOKON (optické sítě a prvky) TOMST (obchůzkové systémy, čipy pro identifikaci strážných), Technolen Bojanov s.r.o. (požární hadice), Proammo Central Europe (antibalistická výstroj a výzbroj). Samostatně (pod hlavičkou svých zástupců) a v oborově vyhrazených halách vystavovaly firmy DG Tachov (PVC rukavice), COMINFO(objektová i fyzická bezpečnosti).

Expozice byla slavnostně otevřena za přítomnosti velvyslance ČR v SAE p. Alexandra Sporýše, který pronesl k vystavujícím úvodní slovo a seznámil je se stavem česko-emirátských vztahů. Dále následovaly prezentace zástupců CzechTrade a Czech Business Council. Druhý den se na stánku konala prezentační akce jednotlivých firem pro své potenciální obchodní partnery s názvem „Czech Safety Day“, na které ekonomický a obchodní rada ZÚ p. Petr Vlk seznámil přítomné s potenciálem regionu v oblasti nákupu bezpečnostních technologií, která se mimo jiné projevila i rekordní účastí na zbrojním veletrhu IDEX 2015. Přítomnost zástupců ZÚ, CzechTrade a Czech Business Council na této akci byla ze strany vystavujících firem vnímána velmi pozitivně.

Letošní účast byla historicky druhou účast České republiky na tomto veletrhu (první proběhla v roce 2014 za účasti 14 českých firem). Dříve se veletrhu účastnily max 1-2 firmy, důvodem jsou značné náklady na plochu, které v Dubaji patří k nejvyšším na světě. Všichni zástupci českých firem jednoznačně ocenili státní podporu ze strany MPO formou bezplatného poskytnutí výstavní plochy a uvedli, že tento faktor byl pro většinu z nich zcela zásadní při rozhodování o jejich účasti na zmíněné výstavě. Veletrh přinesl účastníkům mnoho nových kontaktů nejen ze SAE, ale z přilehlých i vzdálenějších regionů Asie a Afriky (např. firma Tomst se pochlubila 116 získanými visitkami ze 17 zemí).

Veletrh Intersec je jedním z největších veletrhů svého druhu v regionu, kterého se účastní cca 1300 vystavovatelů, 30 tis. návštěvníků z více jak 100 zemí a je zaměřený na technologie a vybavení pro ochranu osob, průmyslových a obytných objektů, požárních, záchranných a bezpečnostních složek, bezpečnost provozu výrobních zařízení a bezpečnostní informační systémy. Kromě ČR zde mělo národní expozice řada dalších zemí, z nichž největší byla Čína (expozice o velkosti několika tisíc m2), z dalších velkých expozic možno jmenovat USA, Velkou Británii, Německo, Koreu, Pákistán či Thajsko.

Petr Vlk, ekonomický a obchodní rada ZÚ Abu Dhabi, 25.1.2016