Czech Expo 2020
Business Council

Council to support participation of Czech companies at Expo 2020

Link to video

Czech Expo 2020 Business Council
February 2, 2016

Oficiální účast ČR na veletrhu Arab Health 2016 v Dubaji

Ve dnech 25.-28. ledna 2016 se v Dubaji uskutečnil 41. ročník mezinárodního veletrhu zdravotnické techniky, materiálu a služeb ARAB HEALTH 2016. Národní expozice České republiky byla zastřešena Ministerstvem průmyslu a obchodu a Asociací výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků, realizační firmou účasti byla ABAS Atelier s.r.o. Společné expozice o velikosti 108 m2 se zúčastnilo 11 českých firem. České firmy přijeli na veletrh podpořit 1. náměstek ministra průmyslu a obchodu Ing. Jiří Havlíček a náměstkyně ministra zdravotnictví Mgr. Lenka Taie Kolaříková.

Oficiální účast ČR na veletrhu Arab Health 2016 v Dubaji

Expozice byla slavnostně otevřena za přítomnosti velvyslance ČR v SAE Ing. Alexandra Sporýše, ekonomický a obchodní rada ZÚ Ing. Petr Vlk navštívil expozici druhý den spolu s oběma náměstky a zúčastnil se doprovodné akce „Obchodujeme se SAE“, kde vystoupil s prezentací na téma Podpora českých firem v SAE ze strany ZÚ, CzechTrade a Czech Business Council v rámci Jednotné zahraniční sítě pro export. Přítomnost náměstků ministerstva průmyslu a obchodu, ministerstva zdravotnictví, velvyslanectví ČR a zástupců CzechTrade a Czech Business Council na této akci a vyjádřená podpora českým exportérům byla ze strany vystavujících firem vnímána velmi pozitivně.

Společné expozice Ministerstva průmyslu a obchodu ČR (ředitelem expozice byla Ing. Lenka  Koucká) o velikosti 108 m2 se zúčastnilo následujících 11 firem: Abner a.s. (zařízení pro velkokuchyně), Aries (zdravotní ponožky), Biomag (přístroje pro pulzní magnetickou terapii), Daymed (přístroje pro nervovou diagnostiku), Ella-CS(gastrointestinální biodegradabilní výztuže), Generi Biotech (molekulární diagnostika), Lasak (zubní implantáty), SMT (přístroje pro kryochirurgii), Spotee (rehabilitační rotopedy), Synthesia (speciální obvazový materiál), Terezia(doplňky stravy).

Samostatné expozice mělo 6 firem: LINET (nemocniční lůžka), Bio Vendor Laboratorní medicina a.s. (laboratorní zařízení), Cheiron (dodávky zdravotnické techniky pro intenzivní péči), Royax (zdravotnická technika pro první pomoc), Wallmark (doplňky stravy).

Velvyslanec A.Sporýš, náměstek ministra obchodu a průmyslu J.Havlíček, náměstkyně ministra zdravotnictví L.Taie Kolaříková, obchodní rada ZÚ P.Vlk, ředitel kanceláře CzechTrade v Dubaji R.Míšek a prezident Czech Business Council P.Foubík se postupně osobně seznámili se všemi zástupci českých firem na expozici. Ti se s nimi podělili o své dojmy a postřehy z veletrhu a představili jim své výrobky. Většina vystavujících firem se veletrhu účastnila již po několikáté a svoji účast hodnotila jako přínosnou nejen po získávání kontaktů na místní distributory a zákazníky, ale zejména na potenciální zákazníky z oblasti Afriky a Jihovýchodní Asie.

Druhý den veletrhu se v hotelu Hilton Jumeira Beach Residences konal seminář a společenský večer pro české vystavovatele a jejich partnery, na kterém vystoupili náměstci J.Havlíček a L.Kovaříková, ředitel zahraničních zastoupení CzechTrade M.Ráž, obchodní rada ZÚ P.Vlk, prezident Czech Business Council P.Foubík a víceprezident Czech Business Council O.Soška, kteří přítomné seznámili s činností svých institucí a sdružení směrem k podpoře českých firem při vstupu na zahraniční trhy.

Veletrh ARAB HEALTH tvoří společně s veletrhem Medica v Düsseldorfem absolutní světovou špičku, liší se však svým zaměřením. Do Dubaje se dnes sjíždí přímí klienti z celého světa, na Medice jsou většinou distributoři. Navíc řada českých firem zde může potkat klienty, pro něž je získání víza na německý veletrh Medica komplikovanější, než návštěva veletrhu v Dubaji. Veletrh je co do počtu návštěvníků a velikosti pronajaté plochy největším veletrhem v SAE, co do počtu vystavovatelů je 2. největším po potravinářském veletrhu Gulfood. V roce 2016 se ho zúčastnilo více než 4 000 firem a 130 000 návštěvníků ze 163 zemí světa. Oficiální účast ČR na tomto veletrhu se proto jednoznačně vyplatí, o čemž svědčí i pozitivní hodnocení ze strany českých firem a jejich opakovaná účast.

Ing. Petr Vlk, ekonomický a obchodní rada ZÚ Abu Dhabi, 1.2.2016